top of page
HİKAYEMİZ

1903 yılında “Madam Eleni” tarafından kurulup 1960’ların ortasına kadar faaliyet gösteren Burgazada Cennet Bahçesi bir diğer adı ile Paradisos, ortamlara yön veren partilerin döndüğü, bulunduğu zamanın akımını belirleyen, dönemin parlak ve popüler bir lokaliydi, bu gözde mekanda 9 aşçı çalışır geniş bir menü çıkarır, çeşitli şaraplar yaparlardı. Aynı zamanda pekçok kültürel aktiviteye ev sahipliği yapan mekanda vals orkestraları sahne alır, laterna, dans geceleri düzenlenirdi. Söylenilene göre Cem Karaca, Rock yapmaya başladığında ilk defa burada sahneye çıktı. 70’lerde Madam Eleni Yunanistan’a gittikten sonra bahçe uzun bir süre bakımsız ve sahipsiz kaldı. Eski ismi Paradisos olan ve Yunanca da “Cennetin son bekçisi” anlamına gelen tarihi mekan, günümüzde de muhteşem manzarası ile büyülemeye ve kültürel etkinlikleriyle ziyaretçilerine keyifli anlar yaşatmaya devam ediyor. 

Burgazada Cennet Bahçesi; cafe & restaurant & bar hizmetinin yanında özellikle hafta sonları gerçekleştirdiği alternatif festivaller ile İstanbul'un önemli eğlence merkezlerinden biridir. Bir çok türde müziğe ev sahipliği yapan mekan; aynı zamanda açık hava sineması, tiyatro, çocuk eğlenceleri, kitap okuma günleri, yoga - pilates aktiviteleri gibi zengin kültürel etkinlik yelpazesine sahip durumda.

Özellikle pazar günleri yoğun olarak tercih edilen kahvaltı çeşiterimiz ile ziyaretçilerimiz, 60s 70s Türkçe Pop Müzik eşliğinde, İstanbul manzarasına karşı  oksijenin ve doğanın keyfini sürmektedir.

Kurumsal organizasyonlar ve  nişan-düğün-sünnet gibi özel geceleriniz için de tercih noktası olan Burgazada Cennet Bahçesi 7den 70'e ziyaretçilerini keyifle ağırlamaya devam ediyor. 

HİZMETLERİMİZ
bottom of page